Promocje Obniżka! Obniżka! exage FC.jpg Zobacz większe

Kołowrotek Shimano Exage FC 6000

K0206

EXG6000FC

szt.

Oczekiwanie na dostawę

360,00 zł

Dodaj do ulubionych

Opis

EXAGE FC

Exage jest topowym kołowrotkiem klasy P4 łączącym w sobie jakość i olśniewające wykończenie w kolorze platyny i złota. Jest wyposażony w 4 łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej i jedno wałeczkowe oraz w przedni hamulec wielotarczowy o płynnej, progresywnej charakterystyce, niezawodny zwłaszcza podczas holu ostro walczących ryb.

Dla uzyskania optymalnych własności rzutowych kołowrotek wyposażono w kutą na zimno aluminową szpulę z systemem prowadzenia linki AR-C, a także w mechanizm nawoju linki Vasrispeed, który zabezpiecza przed zakleszczaniem się zwojów cienkiej żyłki lub plecionki nawijanej pod obciążeniem. Dzięki temu Exage FC jest doskonały do spinningowania lekkimi przynętami. Dostępne są wielkości od 1000 do 4000, co pokrywa szeroki zakres zastosowań. Model 3000 ma płytką szpulę przeznaczoną specjalnie do żyłek i plecionek o małej średnicy.

AR-C SPOOL 

Nowa konstrukcja szpuli z górną krawędzią w kształcie V zmniejsza opór linki podczas jej schodzenia w trakcie rzutu. Nie chodzi tu tylko o tarcie o rant szpuli, ale również o opory powstające na przelotce prowadzącej (pierwsza od strony kołowrotka), które są mniejsze ze względu na mniejsze oscylacje schodzących ze szpuli zwojów. Ten kształt rantu minimalizuje też ryzyko powstania luźnego zwoju na krawędzi, mogącego zsunąć się na zewnątrz. Zsunięty zwój plecionki z reguły w kolejnym rzucie skutkuje niemiłosiernym linki. W przypadku szpuli AR-C ryzyko to zostało całkowicie wyeliminowane.

Więcej informacji

SeriaExage
KolorZłoty metalik
Waga600g
Szpula zapasowaTak
Szpula aluminiowaTak
Ilość łożysk5
Łożysko oporoweTak
Przełożenie4,9:1
Pojemność szpuli0,35mm/240m

Opinie

Brak opini w tej chwili.

Napisz opinię

Kołowrotek Shimano Exage FC 6000

Kołowrotek Shimano Exage FC 6000

Napisz opinię

Płatność i dostawa